Úvod » Darčekové sety » Tekvicová záhrada (semená - darčekový set)
Tekvicová záhrada (semená - darčekový set) je set pre milovníkov tekvíc. Potešte svojich najmilších alebo si ich vypestujte doma. Vhodné ako darček na narodeniny alebo Vianoce.
Set semienok obsahuje:
Modrý hubbard -5 semien
Spaghetti - 5 semien
Waltham maslová - 5 semien
Honeyboat- 5 semien
Modrý hubbard - je zimná odroda tekvíc, tekvica rodí štavnaté a veľké plody (7-10 kg). Tekvicu je možné dlho skladovať bez mrazenia.
Spaghetti - talianska odroda tekvice s vynikajúcou rodivosťou. Vhodná na pestovanie aj na plote, plody majú cca 16-20 cm a výrazne žltú šupku. Dozrievajú za približne 100 dní.
Waltham maslová - je maslová odroda tekvice so žltou dužinou. Semienka tekvice sú len v dolnej rozšírenej časti tekvice. Tekvice sú veľké aj 40-50 cm a dosahujú hmotnosť cca 2-3 kg. Tekvica patrí k neskoršie rodiacim odrodám tekvíc.
Honeyboat - je skvelá tekvica, ochutnajte tento medový čln a budete si myslieť, že skutočne jete lyžicu medu! Mnohí tvrdia, že táto rafinovaná delicata je „najsladšia tekvica v živote“. Dlhé plody majú tradičné zelené prúžky, ale s medenou šupkou namiesto klasickej žltej. Dobre drží svoju sladkosť skladovaním.
František Smažák
Kasárenská 6
Šamorín 931 01
farmalekvarik(a)gmail.com
0915 79 79 55
Vytvorené systémom www.webareal.sk